Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kazimierz Biskupi - Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny, MB Saletyńska (płacząca)

Galeria: Kazimierz Biskupi Włącz pokaz slajdów

 
Kazimierz Biskupi - Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny, MB Saletyńska (płacząca)

Tytuł zdjęcia: Kazimierz Biskupi - Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny, MB Saletyńska (płacząca)


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2010-05-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3095 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Matka Boża ukazała się jeden jedyny raz dnia 19 września 1846 roku dwojgu pastuszkom: 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksyminowi Giraud na górze wznoszącej się nad La Salette, w Alpach wysokich we Francji.Według relacji dzieci była to kobieta o niezwykłej piękności siedząca wewnątrz jasnej kuli. Początkowo miała zakrytą dłońmi twarz, a łokcie oparła na kolanach i płakała. Na jej piersiach widniał krzyż z Jezusem Chrystusem z zawieszonymi na nim narzędziami męki: młotkiem i obcęgami. Z krzyża promieniowała niezwykła jasność otaczająca Maryję, Piękną Panią, jak ją nazywały dzieci. Na miejscu objawienia (ok. 1750 m n.p.m.) wytrysnęło źródło. Płynie ono od dnia objawienia bez przerwy, aż do dnia dzisiejszego. Po przeprowadzeniu badań, które polegały m. in. na przesłuchaniu dzieci i weryfikacji ich relacji oraz badaniu wydarzeń wiążących się zwykle z objawieniami (np. nadzwyczajne uzdrowienia), po otrzymaniu zgody papieża, biskup Philibert de Bruillard, ordynariusz diecezji Grenoble ogłosił dnia 19 września 1851 roku, że "Objawienie się Najświętszej Maryi Panny dwojgu pastuszkom dnia 19 września 1846r., na jednej z gór, należących do łańcucha Alp, położonej w parafii La Salette, w dekanacie Corps, posiada w sobie wszystkie cechy prawdziwości i wierni mają uzasadnione podstawy uznać je za niewątpliwe i pewne". Po 19 września 1846 roku Melania, a później Maksymin, któremu pomagał nawrócony ojciec, ustawili krzyże, aby zaznaczyć miejsce objawienia. Na wiosnę pielgrzymi ustawili 14 tradycyjnych stacji drogi krzyżowej, wytyczając drogę, którą przeszła Piękna Pani po zakończeniu rozmowy z dziećmi. Droga ta, przypominająca kształtem literę "S", istnieje do dzisiaj i znajduje się w okolicach źródła. Kończy się ona figurą przedstawiającą Maryję wznoszącą się do nieba, z twarzą skierowaną w stronę Rzymu, dla podkreślenia jedności z Kościołem. Z biegiem lat papieże przyznawali kolejne przywileje, zarówno nabożeństwu do Matki Bożej Saletyńskiej, jak i Sanktuarium w La Salette
Miejscowość: Kazimierz Biskupi
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Schowaj mapę

Kazimierz Biskupi

Kazimierz Biskupi, to wieś położona w powiecie konińskim, w gminie Kazimierz Biskupi. Jest to Ośrodek kultu Pięciu Braci Męczenników.

Prawdopodobnie wieś została założona przez Kazimierza Odnowiciela w połowie XI wieku. Od jego imienia miejscowość posiada pierwszy człon nazwy. Drugi człon nazwy tj."Biskupi" wiąże się z rządami biskupów lubuskich, którzy od 1237 roku byli właścicielami Kazimierza. Kiedyś Kazimierz Biskupi był miastem, a było to w latach 1287 - 1870.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kazimierz Biskupi - Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny, MB Saletyńska (płacząca)
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych