Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.
Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszaremLubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).
Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
Skomentuj
Opcja tylko dla zalogowanych
Komentarze:
W takim razie 2 do 1 dla Was Następnym razem uczynię tak jak piszesz Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
... to tylko cyferki ten licznik, wiele tak nie znaczy aczkolwiek.Przekadrowałem na pulpicie i sobie popatrzyłem.Masz prawo do do wypowiedzi kiedyś i ja się wypowiem na temat Twojego foto i będziesz miała otwarcia :)
Ale to niebo odciąga wzrok od istoty kadru i nie ma nic wspólnego z łamaniem zasad :) Przysłoń sobie niebo i porównaj; może zmienisz zdanie ale nie namawiam :) Pozostała cześć super jest!
Autor: Natalia Pytko Dodano: 2012-03-28 22:00:17
Mogą być różne zdania na ten temat,łamanie zasad lub trójpodział, jeżeli nie to dlaczego akurat tak.Każdy z nas widzi inaczej i dlatego jest różnorodność.Pozdrawiam dzięki za zainteresowanie. :)
Autor: Marek Ryś Dodano: 2012-04-03 21:09:57