Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!
Proszę zaznaczyć ocenę!
Opis: Zachód jest jednak mniej wymagający niż wschód. Choć i tak wymaga pewnej dozy determinacji, aby po długiej tułaczce przez gorczańskie lasy i po pysznym obiedzie, zakończyć rozkoszną sjestę i ruszyć przysłowiowe "cztery litery". Chmielowe podsumowanie dnia tak świetnie smakuje na szczycie Chabówki...
Gorce to jedne z najbardziej przaśnych gór w Polsce. Niezbyt wysokie z licznymi odkrytymi przestrzeniami, których tutaj nie nazywa się halami tylko polanami, są wymarzonymi górami dla osób stawiających pierwsze kroki na turystycznym szlaku. Poza tym ich największą zaletą jest położenie - tylko 30 km w linii prostej od Tatr co sprawia, że widoki w Gorcach należą do najpiękniejszych w naszym kraju. Gorce to góry sentymentalne - idealne na samotną wędrówkę z plecakiem lub we dwoje z ukochaną dziewczyną.
Gorce to także góry bardzo przyjazne - pasmowy układ wzniesień powoduje, że raz zdobywszy pewną wysokość utrzymujemy ją przez długi czas tylko z rzadka pokonując niewielkie przewyższenia. Jeśli dodamy do tego dość gęstą sieć schronisk turystycznych oraz proturystyczną politykę dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego otrzymujemy pełny obraz gór sielskich, łagodnych i przyjemnych. Oprócz Turbacza musimy w Gorcach koniecznie "zaliczyć" także Stare Wierchy, Mostownicę, Kudłoń, Gorc i Lubań.
Gorce najlepiej charakteryzuje krótki poemat Stanisława Pagaczewskiego zaczerpnięty z jego książki pt. "Znów idę na południe".
"Znów idę na południe kark Turbacza poklepać kudłaty, - Ej Ty – powiedzieć mu szorstko, by nie wyczuł czułości w głosie."
Zarówno wschody, jak i zachody mają swój urok. Podczas zachodzącego słońca kolory są mocniejsze, bardziej nasycone a niebo bardziej kontrastowe. Wschody mają subtelniejsze kolory, a wschody z dodatkową mgiełką, to dopiero ... medżik!!! :-) Piękne zdjęcie, Maćku :-)
Autor: N/A Dodano: 2011-12-20 23:00:53