Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!
Proszę zaznaczyć ocenę!
Opis: Z chwilą wejścia cywilizacji pod strzechy zaczęły zanikać na wsiach tradycyjne formy dotychczasowego życia ludności tu zamieszkującej, a dawna wieś z roku na rok coraz bardziej zaczęła się zbliżać do życia ludzi żyjących we współczesnych miastach. Praca na roli stawała się coraz bardziej lżejsza dzięki nowoczesnym maszynom, więc radła, drewniane brony, jarzma na woły zaczęły odchodzić w zapomnienie, tak samo, jak skrzynie malowane i inne przedmioty, w których przechowywano odzież, pościel i wiele różnych innych sprzętów i przedmiotów; zanikły też dawne zwyczaje i obrzędy. Na szczęście wiele z tego zachowało się do dzisiaj i dzięki tym zabytkom które są już tylko śladem dawnych tradycji wiejskich i dawnego życia na wsi, a które stanowią jednocześnie niezwykle ważną część składową polskiej kultury można dowiedzieć się o historii naszego narodu.
Toruńskie Muzeum Etnograficzne w swoich zbiorach posiada to wszystko i udostępnia zwiedzającym poprzez wystawienie na pokaz eksponatów, fotografii i plansz z opisami, a także nagrań dźwiękowych i innych przekazów multimedialnych.
Na zdjęciu: Fragment wystawy stałej pt. Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku 1850-1950".