Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!
Proszę zaznaczyć ocenę!
Opis: Zanim wybierzemy się do lasu, warto sprawdzić, jaka będzie pogoda, aby nie okazało się, że zmoczy nas deszcz. Dobrze jest zabrać ze sobą coś do picia, a jeśli ma to być dłuższy wypad także coś do zjedzenia (pamiętajmy, aby śmieci po sobie posprzątać i nie zostawiać w lesie), no i koniecznie jakiś preparat na komary i kleszcze. Buty natomiast zakładamy o grubej podeszwie (wówczas mamy lepszą możliwość chodzenia po niedogodnościach terenu) i najlepiej, żeby cholewka zachodziła za kostkę. A do lasu chodzić warto i to często, bo oprócz świeżego powietrza i miłych widoków w ciszy, przerywanej śpiewem ptaków, można się całkowicie zrelaksować.
Na zdjęciu: Fragment lasu w Konecku (woj. kujawsko-pomorskie).
KONECK jest wiejską gminą, leżącą obecnie w woj. kujawsko-pomorskim. Wcześniej, od 1950 r., należał do woj. bydgoskiego, a od 1975 r. do woj. włocławskiego. Ale historia tej miejscowości, tak na dobre, zaczyna się dużo, dużo wcześniej.
W wieku XI i XII wchodziła w skład kasztelani włocławskiej. Ale gdy na Kujawach Brzeskich powstało województwo brzesko-kujawskie w jego skład wszedł także Koneck i taki stan przetrwał do XV w. W okresie zaborów, był pod panowaniem Prus, a okres od 1807 r. do 1815 r., a więc za czasów wojen napoleońskich przynależał do Księstwa Warszawskiego. Jednak z chwilą utworzenia Królestwa Polskiego (1815 r.), przeszedł pod zabór rosyjski w Guberni Warszawskiej. Gdy zakończyła się I wojna światowa, Koneck, wspólnie z innymi miejscowościami, tworzył woj. warszawskie, ale w 1938 r., przypisano tę miejscowość do woj. pomorskiego.