Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!
Proszę zaznaczyć ocenę!
Opis: Będąc na cmentarzu w Konecku (woj. kujawsko-pomorskie) spodobało mi się jedno z drzew rosnących między grobami, a to dlatego, że miało wyraźnie uwidocznione na pniu dwa "guzy" zrobiłem ich zbliżenie. Gdy zdjęcie "wrzuciłem" na komputer na ekranie, po przypadkowym odwróceniu fotki "do góry nogami", ukazały mi się bardzo wyraźne dwie "twarze". Ta z lewej strony jest bardziej z profilu i ma okulary (widać tylko jedno oko); ta z prawej strony jest zwrócona en face, ale bardziej leżąca. Pod nią (bliżej krawędzi zdjęcia) dostrzegłem jeszcze trzecią twarz to profil Indianina z białym pióropuszem. Pomyślałem sobie wtedy: A może to są duch zmarłych przed wiekami ludzi i pochowanych w tym miejscu, na wiele lat przed powstaniem tutaj cmentarza? Wiem, każdy w tym fragmencie drzewa może dostrzec zupełnie coś innego, dlatego jestem przekonany, że niektóry zobaczą jeszcze jakieś postacie, których ja nie widzę.
KONECK jest wiejską gminą, leżącą obecnie w woj. kujawsko-pomorskim. Wcześniej, od 1950 r., należał do woj. bydgoskiego, a od 1975 r. do woj. włocławskiego. Ale historia tej miejscowości, tak na dobre, zaczyna się dużo, dużo wcześniej.
W wieku XI i XII wchodziła w skład kasztelani włocławskiej. Ale gdy na Kujawach Brzeskich powstało województwo brzesko-kujawskie w jego skład wszedł także Koneck i taki stan przetrwał do XV w. W okresie zaborów, był pod panowaniem Prus, a okres od 1807 r. do 1815 r., a więc za czasów wojen napoleońskich przynależał do Księstwa Warszawskiego. Jednak z chwilą utworzenia Królestwa Polskiego (1815 r.), przeszedł pod zabór rosyjski w Guberni Warszawskiej. Gdy zakończyła się I wojna światowa, Koneck, wspólnie z innymi miejscowościami, tworzył woj. warszawskie, ale w 1938 r., przypisano tę miejscowość do woj. pomorskiego.