Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wiatraki

Galeria: Koneck Włącz pokaz slajdów

 
Wiatraki

Tytuł zdjęcia: Wiatraki


Autor: Lech Kadlec
Data dodania: 2014-08-31
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2007 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Niektórzy wręcz zaprzeczają, że dziwne choroby ludzi i zwierząt, które dotychczas nie występowały, a po postawieniu wiatraków w pobliżu ich stałego pobytu się pojawiły  to tylko zbieg okoliczności, twierdząc stanowczo, że te urządzenia nie mają żadnego, nawet najmniejszego, ujemnego wpływu na zdrowie. Tymczasem udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że infradźwięki wywołane przez śmigła, zwłaszcza, gdy nakładają się na siebie (z uwagi na bliskość urządzeń względem siebie)  generują specyficzny hałas. Ten stały, długotrwały i monotonny świst lub szelest o niskiej częstotliwości, jest nie tylko dokuczliwy, ale i negatywnie wpływa na organizmy żywe. Czy ktokolwiek spotkał choćby jednego urzędasa decydującego o budowie wiatraków w pobliżu gospodarstw lub jakiegokolwiek budowniczego tych machin, aby zamieszkiwał w ich pobliżu??? Zdjęcie zrobione zza płotu cmentarza w Konecku. A ten prosty tytuł zaczerpnąłem ze swojej piosenki, skomponowanej do wiersza Władysława Broniewskiego. Piosenka prezentowana była na Festiwalu Akademickiej Młodzieży Artystycznej (FAMA) w Świnoujściu w 1969 r., a śpiewała ją Renata Kretówna  dziś aktorka teatru w Krakowie, ale wówczas, jeszcze studentka UMK w Toruniu.
Miejscowość: Koneck
Kraina: Kujawy
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: wiatraki  
Schowaj mapę

Koneck

KONECK jest wiejską gminą, leżącą obecnie w woj. kujawsko-pomorskim. Wcześniej,  od 1950 r., należał do woj. bydgoskiego, a od 1975 r. do woj. włocławskiego. Ale historia tej miejscowości, tak na dobre, zaczyna się dużo, dużo wcześniej.

W wieku XI i XII  wchodziła w skład kasztelani włocławskiej. Ale gdy na Kujawach Brzeskich powstało województwo brzesko-kujawskie  w jego skład wszedł także Koneck i taki stan przetrwał do XV w. W okresie zaborów, był pod panowaniem Prus, a okres od 1807 r. do 1815 r., a więc za czasów wojen napoleońskich przynależał do Księstwa Warszawskiego. Jednak z chwilą utworzenia Królestwa Polskiego (1815 r.), przeszedł pod zabór rosyjski w Guberni Warszawskiej. Gdy zakończyła się I wojna światowa, Koneck, wspólnie z innymi miejscowościami, tworzył woj. warszawskie, ale w 1938 r., przypisano tę miejscowość do woj. pomorskiego.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wiatraki
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych