Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!
Proszę zaznaczyć ocenę!
Opis: Ten, kto zgłębiał nauki profesora Kotarbińskiego, dobrze wie. "Opiekun wtedy jest spolegliwy, kiedy można słusznie zaufać jego opiece, że nie zawiedzie, że zrobi wszystko, co do niego należy, że dotrzyma placu w niebezpieczeństwie i w ogóle będzie pewnym oparciem w trudnych okolicznościach" - pisał filozof. Kiedy N. została pod moją opieką, starałem się być wierny jego idei. Karmiłem N. lodami, nie miałem nic przeciwko kiedy chciała brodzić w lodowatej Wisłoce i z daleka, ale z dumą obserwowałem, jak samodzielnie rozpala swoje pierwsze ognisko nieopodal lasu. Nawet nie rozgniewałem się, kiedy aż do krwi zdarła sobie kolana przewracając się na szutrowej drodze podczas rozpaczliwej próby dogonienia mnie, kiedy wracałem do domu. Nie chcąc sprawić jej zbędnego bólu zrezygnowałem również z przemywania ran wodą utlenioną. Przecież to piecze! Kiedy jednak w Beskid Niski zawitała S., okazało się, kto jest fajniejszym opiekunem! I to nie tylko dlatego, że takich fajowych wianków, to ja robić nie umiem...
Beskid Niski - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Niski zachwyca, zobacz koniecznie!
Beskid Niski to najniższa a zarazem najrozleglejsza część Beskidów. Jego trzon stanowi główny grzbiet karpacki ciągnący się na przestrzeni blisko 100 km od Przełęczy Tylickiej (683 m.n.p.m.) po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.). Stanowi on wododział pomiędzy zlewiskami Morza Czarnego i Bałtyckiego.
W Beskidzie Niskim nie znajdziemy zapierających dech w piersiach przestrzeni, wyzwań na miarę Orlej Perci, połonin, ani nawet zwykłych polan grzbietowych, z których moglibyśmy podziwiać okolicę. A jednak Beskid Niski to jedne z najpiękniejszych polskich gór.
Dziko, pusto, odludnie to przymiotniki najlepiej pasujące do tej części naszego kraju. Najbardziej urzekające w Beskidzie Niskim są opustoszałe dolinki m.in. Czarnego, Niznajowej, Wołowca, Radocyny, czy Regietowa, które wiosną zakwitają tysiącem barw beskidzkich łąk.
Beskid Niski to kamienne krzyże i kapliczki przydrożne porozrzucane w najmniej oczekiwanych miejscach. To małe, drewniane cerkiewki, przycupnięte na skrajach wsi, z równie małymi cmentarzykami wokół. I wreszcie cmentarze wojenne - zarośnięte i pochylone nad krwawą przeszłością tych ziem.
Autor: Szymon Narożniak Dodano: 2013-07-25 17:54:05