Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» muzeum Henryka Sienkiewicza

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
muzeum Henryka Sienkiewicza

Tytuł zdjęcia: muzeum Henryka Sienkiewicza


Autor: Henryk Dymczyk
Data dodania: 2014-05-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 975 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: ..Szwedzka Akademia na posiedzeniu w dniu 9 listopada 1905r w imieniu Alfreda Nobla ,wypełniając jego testament przyznała nagrodę za rok w dziedzinie literatury Henrykowi Sienkiewiczowi ze względu na jego wybitne zasługi jako pisarza epickiego.10 grudzień 1905. podpis Harald/chyba/Hjösna.(opis dyplomu) /awers i rewers Medalu Nobla przyznanego Henrykowi Sienkiewiczowi wyciąłem i nałożyłem na zdjęcie w rzeczywistości stał z zamkniętym pudełku w gablocie nad dyplomem i można go było delikatne obracać dookoła/...>>>/tu dokonałem połączenia dyplomu z medalem-mój fotomontaż/
Miejscowość: Oblęgorek
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
 
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych