Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Stacja kolejowa. Małogoszcz

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Stacja kolejowa. Małogoszcz

Tytuł zdjęcia: Stacja kolejowa. Małogoszcz


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2014-01-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2582 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kierownikowi składu nie przyjdzie do głowy, żeby uciszyć hałaśliwych cwaniaczków. Właściwie dziwię się, czemu na trasie Kielce  Włoszczowa pasażerowie jeżdżą z biletem. Nie to, co na linii pietuszkowskiej, gdzie, jak wiemy z lektury Jerofiejewa, nikt kontrolerów się nie boi. Na kolejnej stacji dosiada się kilka innych pań w średnim wieku. Koleżanki tej z naprzeciwka. Dosiadają się do niej. I teraz, to się zaczyna...
Miejscowość: Małogoszcz
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Kiedyś, w czasach gdy więcej podróżowałem pociągiem z Lublina do Wrocławia lub ze Stalowej Woli do Wrocławia, głównym moim zajęciem poza czytaniem książki, była obserwacja i podziwianie stacji. To były czasy, kiedy budynki przystanków i stacji kolejowych prezentowały się pięknie, a na peronie czekał dyżurny ruchu. Głośno krzyczał:" wsiadać, drzwi zamykać, odjazd". Niestety stacje zamilkły i deskami zabito ostatnie okiennice. Gdzieś tam jedna ze ścian podparta stemplem, bo przechyliła się nieznacznie, a druga ozdobiona tablicą:"Uwaga, budynek przeznaczony do rozbiórki". Ech gdzie te czasy? :)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2014-01-29  17:37:13
zobacz wszystkie komentarze w serwisie