Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Dzik na Placu Artystów. Kielce

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Dzik na Placu Artystów. Kielce

Tytuł zdjęcia: Dzik na Placu Artystów. Kielce


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2009-12-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4291 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Dzik, przez niektórych Kielczan nazywany nie wiedzieć dlaczego (hehehe) Wojtkiem, szepce młodym słuchaczom historię o MIESZKU, nie o BOLKU!!! Być może kiedyś zostanie obłożony klątwą za głoszone herezje. Tymczasem spełnia bardzo pożyteczną rolę. Pozwala zapomnieć o bólu nóżek i kaczuszkach pozostawionych w parku. Pozwala też odpocząć dorosłym ramionom udręczonym dźwiganiem dwudziestokilogramowego ciężarku. Dzięki Ci za to Dziku!
Miejscowość: Kielce
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Cóż - wola boska i skrzypce ! Opowiadałem Ci w domku o nagonce z preziem, to powinieneś sobie pokojarzyć jaki los może spotkać parzystokopytne jak się na mnie zasadzi:-). Garniec na kaszankę i rozmaitości mięsne już rychtuję !

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-07  21:25:43
Eminencjo, forum ogólne znajduje się jeszcze w sferze planów. Kiedy zostanie uruchomione możemy założyć wątek "Eminencji i nędznego żółtodzioba zwanego Jelonkiem dyskusje o regionie", ku pożytkowi i uciesze userów, którzy ośmielą się zajrzeć na ów. Tymczasem nie chcąc uprawiać prywaty i nie dysponując zdjęciem, pod którym mógłbym zadać pytanie zwróciłem się do Eminencji mejlowo. Wysłałem też zdjęcie, które znalazłem w necie z prośbą o identyfikację. Lepszym nie dysponuję, ale jak tylko pogoda się trochę poprawi wybiorę się w to miejsce i obfotografuje je solidnie. Może rzeczywiście umieszczę te zdjęcia na "pk" i któryś z użytkowników coś rozpozna. Tymczasem nie uprzedzajmy faktów. P.S. Album, ktory od Pana dostałem bardzo mi się podoba! Jest inspirujący. Dziś zabieram się za tekst. P.S.2 A "Warchlątko" się z Eminencją policzy osobiście ;)

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-12-07  11:09:13
Takie kawałki, jak odcinek o nazistowskiej nekropolii, mozesz spokonie pisać na ogólnym forum. Zaufaj wiedzy ludzi korzystających z tgo portalu :-))). Nic nie wiem, nie słyszałem, nie widziałem o cmentarzyku dla ss-manów w lasach widełkowskich. Nie wydaje mi się ta lokalizacja wiarygodna - nie muszę mieć racji - z uwagi na to, że w tym akurat terenie i dokładnie tam, gdzie piszesz, operowali "Wybranieccy" od "Barabasza" Mariana Sołtysiaka. Znane są natomiast niemieckie cmentarze wojenne, takie zakładane doraźnie w po prowadzonych działaniach na naszym terenie.Największy - w gminie Morawica. Znane są też pojedyncze mogiły niemieckie na cmentarzach parafialnych, to dotyczy roku 45. Niemcy mieli swoich poległych i zmarłych na terenie naszego kreis.Po starciach z leśnymi oddziałami Niemcy zbierali zabitych, zwłoki były najczęsciej transportowane do heimatu. Jedynu znany mi, oficjalny niemiecki cmentarz wojenny, był zlokalizowany w Skarżysku w dzielnicy Kolonia Górna przy drodze do Starachowic. Teren jest tam teraz ogrodzony, ale zarośnięty i śladu po wojennych pochówkach nie ma. Jest natomiast trochę dokumentacji z ceremonii pogrzebowych ( a więc było ich więcej niż jedna !!) w tym miejscu.

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-07  08:06:59
W rózowym to raczej warchlątko... Jak albumik ?

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-06  08:25:54
zobacz wszystkie komentarze w serwisie