Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Schronisko PTTK Trzy Korony - Sromowce Niżne

Galeria: Pieniny Włącz pokaz slajdów

 
Schronisko PTTK Trzy Korony - Sromowce Niżne

Tytuł zdjęcia: Schronisko PTTK Trzy Korony - Sromowce Niżne


Autor: Michał C
Data dodania: 2012-06-10
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1725 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: We wsi mają początek szlaki turystyczne na Trzy Korony, do Krościenka i na Słowację. Znajduje się tu również schronisko PTTK "Trzy Korony", dysponujące 50 miejscami noclegowymi noclegowych w 17 pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Oprócz tego można odbyć spływ łodziami flisackimi płynąc przełomem Dunajca. W całej wsi jest rozbudowana baza noclegowa.
Miejscowość: Sromowce Niżne
Kraina: Pieniny
Województwo: małopolskie
Tagi: góry schroniska  
Schowaj mapę

Pieniny

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych