Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szklarska Poręba - Twarożnik

Galeria: Karkonosze Włącz pokaz slajdów

 
Szklarska Poręba - Twarożnik

Tytuł zdjęcia: Szklarska Poręba - Twarożnik


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2011-09-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2604 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Trzy Świnki to granitowe skały na południowo-wschodnim stoku Szrenicy, po obu stronach Drogi Przyjaźni. Kilkumetrowe skałki o bajkowych kształtach, otoczone kosodrzewiną, wznoszą się na wysokości 1290 m n.p.m.
Miejscowość: Szklarska Poręba
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
Schowaj mapę

Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich majestatyczne sylwetki widoczne są niemal z każdego zakątka Kotliny Jeleniogórskiej. To jedne z nielicznych gór w Polsce, które posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne.

Karkonosze - co warto zobaczyć

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która jest także jednym z najczęściej odwiedzanych polskich szczytów i najlepiej rozpoznawalnych ze względu na bardzo charakterystyczną, stożkowatą sylwetkę.

Charakterystyczne dla Karkonoszy są występujące tu licznie skałki, z których najbardziej znane to: Pielgrzmy, Końskie Łby, Kukułcze Skały, Słonecznik oraz Kotki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także kotły polodowcowe m.in. Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Łomniczki.

W Karkonoszach znajduje się także jedno z najpiękniejszych i najstarszych schronisk turystycznych w Polsce, położona nad Małym Stawem, Samotnia.

Karkonosze docenili twórcy filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, którego wiele scen plenerowych kręcono właśnie tutaj, głównie w Wąwozie Kamieńczyka.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Przepraszam za pomyłkowy opis, to jest Twarożnik -:) Jest to spora skałka, o wysokości 12,5 m, z charakterystycznym, płaskim blokiem na szczycie. Można tu obserwować nieregularne spękania (cios granitowy).

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2011-09-24  21:18:29
zobacz wszystkie komentarze w serwisie