Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szybcy i wściekli - w 10 min na Smreczyński Staw

Galeria: Tatry Włącz pokaz slajdów

 
Szybcy i wściekli - w 10 min na Smreczyński Staw

Tytuł zdjęcia: Szybcy i wściekli - w 10 min na Smreczyński Staw


Autor: Łukasz Frankowski
Data dodania: 2009-09-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 5622 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Tabliczka już niestety została usunięta (zdjęcie z września 2007), a szkoda bo na Smreczyński Staw faktycznie idzie się znacznie szybciej niż 30 min. No może nie tak szybko jak FANI WIDZEWA :), ale nawet tyłem o kulach wejdzie się tam szybciej. Tabliczka powinna dać do myślenia dyrekcji TPN i może by w końcu poprawili czasy na wielu szlakach... :P
Miejscowość: Zakopane
Kraina: Tatry
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Tatry

Tatry to najwyższe i krajobrazowo najpiękniejsze góry łańcucha karpackiego. Otoczone są z czterech stron wielkimi kotlinami: od pn. Podhalem, czyli doliną Dunajca, od pn. zach. Orawą, czyli dol. Orawy, od pd. Liptowem, czyli dol. Wagu, a od pd. wsch. Spiszem, czyli doliną Popradu.

Ze względu na różnice w charakterze krajobrazu, budowę geologiczną i rodzaj tworzących je skał, dzieli się Tatry na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

W Polsce leży tylko ok. 20 proc. Tatr, w tym m.in. wierzchołek Rysów, który jest najwyższym szczyt naszego kraju.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Oczywiście, masz rację, że czasy powinny być dopasowane tak, aby nawet Ci najwolniejsi i to przy niesprzyjającej pogodzie zmieścili się w ich granicach, ale akurat ten szlak jest banalnie prosty i każdy kto tam był to powie. Stąd zresztą te ciekawe dopiski... :)

Autor: Łukasz Frankowski   Dodano: 2009-09-04  23:42:19
Sam nie orientuję się w warunkach przejścia tego odcinka, ale z tego co wiem, orientacyjny czas podany na tabliczkach jest celowo wydłużony. Dużo zależy od czynników takich jak pora roku, pogoda, sprawność turystów etc. Poza tym w turystyce nie zawsze chodzi o to, żeby jak najszybciej dostać się z punktu A do punktu B (czasem, owszem, o to właśnie chodzi). Może osoby ustalające orientacyjne czasy przejść biorą pod uwagę jakieś ciekawe obiekty, przy których warto się zatrzymać (punkt widokowy, zabytek, itd.) Jako ciekawostkę przytaczam fragment tekstu znaleziony na stronie www schroniska na Hali Krupowej: "Rekordowe wydłużenie czasu letniego w warunkach zimowych: - 10 godzin ze Skawicy Suchej Góry (letni czas przejścia: 1.15 godz.), - 50 minut do drogowskazu na Hali Kucałowej (letni czas przejścia: 3 minuty)". A poza tym, to nieźli są Ci kibice Widzewa...

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-09-04  19:33:58
zobacz wszystkie komentarze w serwisie