Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Zakopane - Polana Kopieniec

Galeria: Tatry Włącz pokaz slajdów

 
Zakopane -  Polana Kopieniec

Tytuł zdjęcia: Zakopane - Polana Kopieniec


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2017-02-21
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1134 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W tym dniu od rana była bardzo gęsta mgła i w związku z tym nasze działania operacyjne miały odbywać się wyłącznie w granicach Zakopanego. Zważywszy jednak na tak cudowną aurę postanowiłem samotnie wybrać się na szlak z Jaszczurówki na Wielki Kopieniec. Droga ubita i śliska ale bardzo przyjemna. Mgła w niektórych miejscach tak gęsta, że nie widziałem czubka własnego nosa. Cały szlak maszerowałem samotnie, dopiero na Kopieńcu spotkałem ojca z synem, którzy odwiedzili mnie na szczycie. Widoki niezapomniane i ciągle zmieniające się w zależności od ruchu mgły. Zrobiłem kilka ciekawych ujęć z mgłą w roli głównej. Trochę żałowałem jednak, że widoczność tak bardzo ograniczona, gdyż widoki z Kopieńca są cudowne. No cóż, może następnym razem będzie inna pogoda, jak to w górach bywa.
Miejscowość: Zakopane
Kraina: Tatry
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Tatry

Tatry to najwyższe i krajobrazowo najpiękniejsze góry łańcucha karpackiego. Otoczone są z czterech stron wielkimi kotlinami: od pn. Podhalem, czyli doliną Dunajca, od pn. zach. Orawą, czyli dol. Orawy, od pd. Liptowem, czyli dol. Wagu, a od pd. wsch. Spiszem, czyli doliną Popradu.

Ze względu na różnice w charakterze krajobrazu, budowę geologiczną i rodzaj tworzących je skał, dzieli się Tatry na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

W Polsce leży tylko ok. 20 proc. Tatr, w tym m.in. wierzchołek Rysów, który jest najwyższym szczyt naszego kraju.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piotrze pogoda w trakcie pobytu była w kratkę. Pierwsze 3 dni odwilż, woda i ślisko. Następne kilka dni mróz, bardzo ślisko i mgła, a powietrze najzdrowsze wyłącznie na szlakach, bo w mieście spaliny i dym z kominów. No cóż taka rzeczywistość ale wyjazdu w góry nigdy nie żałuję, to za każdym razem jest to wspaniała przygoda i cudowne widoki. Dziękuję za komentarze i pozdrawiam serdecznie !

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2017-02-23  12:19:12
Pogodę miałeś kiepską, ale pewnie za to powietrze super.

Autor: piotr55   Dodano: 2017-02-22  14:51:25
zobacz wszystkie komentarze w serwisie